Metal Endüstrisi

Metallerin işlenmesi güvenilirlik gerektirir. Makinenin metalleri hızlı, doğru ve verimli bir şekilde hareket ettirmesi gerekir. Süreçler büyük miktarlarda enerji, yüksek dinamik, hassasiyet ve aşırı yük kapasitesi gerektirir. Sistemin maksimum üretkenliğini sağlamak için ekipmanın güvenliği ve bakımı çok önemlidir. Sürücülerimiz ve PLC portföyümüz, tüm bu gereksinimler için size çözümler sunabilir.

İster sıcak veya soğuk haddehaneler, yüksek fırın blowerları, sinter fanlar veya genel pompa ve fanlar olsun, her ihtiyaç için değişken hızlı sürücüler mevcuttur. Küçük alçak gerilim sürücülerinden çok megavatlık orta gerilim sürücülere kadar ihtiyacınız olan doğru hız ve tork kontrolünü sunar. Hassas proses kontrolü sayesinde enerji tasarrufu yapmanıza ve üretim kalitesini artırmanıza yardımcı olur.

SENKRON Demir Çelik tesisleri için anahtar teslimi elektrik ve otomasyon sistemlerinin tasarım ve tedarikinin yanı sıra mevcut tesislerin modernizasyonu için çözümler sunmaktadır. SENKRON çelikhane ve haddehane işletmeleri için gereken tüm orta gerilim ve alçak gerilim elektrik sistemleri ile otomasyon sistemlerinin tasarım , tedarik , imalat , montaj , devreye alma ve satış sonrası hizmetlerini kapsayan geniş bir hizmet portföyüne sahiptir.

Çelikhane ve Haddehane Elektrik ve Otomasyon Uygulamaları

SENKRON demir çelik tesisleri için sunduğu hizmetler aşağıdaki tesisleri kapsamakta olup çok sayıda uygulama gerçekleştirilmiştir :

Toz Toplama Tesisleri (Orta Gerilim Hücreleri, Trafolar, Sürücü Panoları, PLC Panoları ve Yazılımı) Sürekli Döküm Makineleri (MCC Panoları, PLC Panoları, Elektromanyetik Karıştırıcı Sistemleri, Otomasyon Yazılımı) Su Tesisleri (MCC Panoları, PLC Panoları, Sürücü Panoları, Otomasyon Yazılımı) Ray, Profil ve Çubuk Haddehaneleri (MCC Panoları, PLC Panoları, Sürücü Panoları, Otomasyon Yazılımı) Saha İşçiliği ve Devreye Alma